Results Last 21 Days

Subsidary League 2019 Group B
Six
Sunday 21st April, 2019
St Patrick's GFC
0 - 0
V
Newtown Blues
W/O
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: TBC
Subsidary League 2019 Group B
Six
Thursday 18th April, 2019
Geraldines
4 - 19
V
Glyde Rangers
0 - 1
8:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Colin Halligan
Subsidary League 2019 Group A
Five
Thursday 18th April, 2019
Cooley Kickhams
1 - 4
V
St. Kevins
2 - 15
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Cooley Kickhams
9 - 7
V
St Brides
4 - 0
7:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Seán Doherty
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Geraldines
3 - 10
V
Clan na nGael
1 - 4
7:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Brian Brady
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Glyde Rangers/Westerns
3 - 6
V
Kilkerley Emmets
1 - 2
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Dunne
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
St Mochtas
3 - 7
V
St Patrick's GFC
3 - 1
7:00pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 1
V
St Fechins GAA
4 - 13
7:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
11 - 9
V
St Nicholas GFC
0 - 3
7:00pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 1
V
Naomh Fionnbarra
4 - 5
7:00pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Glen Emmets
3 - 9
V
Naomh Mairtin
6 - 4
7:00pm
Venue: Cusack Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Wolfe Tones Football
0 - 6
V
St. Kevins
1 - 6
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
St Josephs
0 - 7
V
Geraldines
4 - 8
6:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 5
V
Cooley Kickhams
2 - 14
7:00pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: James Carroll
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 6
V
St Fechins GAA
5 - 6
7:00pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Geraldines
7 - 9
V
St Patrick's GFC
2 - 4
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Kilkerley Emmets
5 - 10
V
Glen Emmets
4 - 6
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Clan na nGael
2 - 12
V
Glyde Rangers
4 - 12
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Seán Doherty
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
7 - 12
V
Dreadnots
1 - 2
6:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Eamon Mc Peake
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Newtown Blues
3 - 9
V
Naomh Mairtin
3 - 17
6:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen League Division One 2019
Two
Monday 15th April, 2019
St Patrick's GFC
3 - 1
V
Hunterstown Rovers GFC
5 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen League Division One 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 1
V
Geraldines
2 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Kevin Carroll
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Geraldines
1 - 9
V
Glen Emmets
7 - 8
6:30pm
Venue: Gerladines
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
0 - 3
V
St. Kevins
5 - 8
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Mattock Rangers
2 - 7
V
Clan na nGael
13 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Roche Emmets GFC
3 - 12
V
St Brides
9 - 8
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 5
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 0
6:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Wolfe Tones Football
1 - 9
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Alan Goring
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 6
V
St Mochtas
2 - 2
6:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group A
Five
Sunday 14th April, 2019
Clan na nGael
3 - 3
V
St Brides
7 - 12
11:00am
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
Naomh Fionnbarra
7 - 11
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
1 - 3
11:00am
Venue: John Markey Park
Referee: Paul Drumm
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
St Mochtas
1 - 19
V
Dreadnots
2 - 4
11:00am
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
Newtown Blues
1 - 4
V
Geraldines
2 - 14
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Tom Duffy Trophies Division Three
Two
Friday 12th April, 2019
Newtown Blues
2 - 11
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 4
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Eamon Mc Peake
Subsidary League 2019 Group A
Five
Friday 12th April, 2019
St Fechins GAA
4 - 10
V
Kilkerley Emmets
1 - 4
8:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Desmond Mc Donald
Subsidary League 2019 Group B
Five
Friday 12th April, 2019
Glyde Rangers
5 - 6
V
St Patrick's GFC
3 - 13
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Brian Brady
Subsidary League 2019 Group A
Five
Friday 12th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
V
Stabannon Parnells GFC
W/O
6:45pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: TBC
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Roche Emmets GFC
0 - 4
V
St Mochtas
0 - 9
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: David Loughran
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Patrick's GFC
5 - 5
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 5
6:30pm
Venue: Ravensdale Community Field
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 9
V
St Josephs
2 - 1
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Drumm
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Geraldines
3 - 6
V
Cooley Kickhams
2 - 5
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Seán Doherty
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Brides
2 - 3
V
Geraldines
2 - 3
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 21
V
Newtown Blues
1 - 1
6:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Mattock Rangers
4 - 5
V
Wolfe Tones Football
1 - 3
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Finton Levins
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St. Kevins
9 - 10
V
Glen Emmets
2 - 13
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Naomh Mairtin
2 - 7
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 2
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Naomh Fionnbarra
0 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
6 - 7
6:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Nicholas GFC
1 - 2
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 13
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Tony Butler
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Brides
0 - 1
V
Kilkerley Emmets
6 - 25
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Tadhg Rooney
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Cooley Kickhams
0 - 7
V
Geraldines
1 - 7
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Patrick's GFC
1 - 14
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
7 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Fechins GAA
2 - 9
V
Newtown Blues
4 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Barry Byrne
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Dreadnots
2 - 7
V
Clan na nGael
2 - 5
6:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Naomh Mairtin
1 - 9
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 13
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Glyde Rangers
1 - 9
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
6 - 15
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Colin Halligan
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Glen Emmets
4 - 17
V
Stabannon/St Kevins
4 - 7
6:00pm
Venue: Cusack Park
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve North 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Josephs
0 - 4
V
St Patrick's GFC
10 - 9
6:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Paul Burke
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Fechins GAA
5 - 10
V
Kilkerley Emmets
2 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
Geraldines
3 - 6
V
St Patrick's GFC
5 - 6
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
6 - 8
V
Newtown Blues
4 - 14
6:30pm
Venue: Newtown Blues GAA Club
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
Naomh Mairtin
8 - 16
V
Mattock Rangers
3 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
Clan na nGael
6 - 10
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
St. Kevins
3 - 4
V
Glen Emmets
2 - 9
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
Roche Emmets GFC
4 - 7
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
14 - 7
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Drumm
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
Glyde Rangers/Westerns
4 - 11
V
St Brides
4 - 5
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
4 - 3
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
1 - 6
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Mochtas
2 - 4
V
Wolfe Tones Football
5 - 14
6:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Thomas Mulholland
Under Sixteen Division Two 2019
One
Sunday 7th April, 2019
St Fechins GAA
4 - 7
V
Clan na nGael
1 - 6
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Paul Burke
Subsidary League 2019 Group A
Four
Sunday 7th April, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 8
V
Cooley Kickhams
3 - 4
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Barry Byrne
Subsidary League 2019 Group A
Four
Sunday 7th April, 2019
St. Kevins
3 - 20
V
Clan na nGael
8 - 3
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tadhg Rooney
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Glyde Rangers
3 - 6
V
Naomh Fionnbarra
5 - 14
11:00am
Venue: Reaghstown
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Geraldines
2 - 15
V
Dreadnots
0 - 2
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Newtown Blues
3 - 5
V
St Mochtas
1 - 6
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
St Patrick's GFC
2 - 10
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
5 - 10
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: John Murphy
Subsidary League 2019 Group A
Four
Friday 5th April, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
10 - 13
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 3
8:00pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Subsidary League 2019 Group A
Four
Friday 5th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 2
V
St Fechins GAA
5 - 7
8:00pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve North 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Clan na nGael
0 - 2
V
St Brides
7 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Cooley Kickhams
5 - 4
V
Kilkerley Emmets
1 - 1
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
St Fechins GAA
9 - 10
V
St Nicholas GFC
1 - 0
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
5 - 5
V
Naomh Fionnbarra
2 - 4
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 3
V
Naomh Mairtin
0 - 2
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 1
V
St. Kevins
6 - 9
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Alan Goring
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Glen Emmets
5 - 3
V
Mattock Rangers
4 - 2
6:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Wolfe Tones Football
1 - 5
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 1
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
St Patrick's GFC
0 - 4
V
Kilkerley Emmets
7 - 7
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
St Brides
2 - 2
V
Geraldines
6 - 22
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Finton Levins
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Cooley Kickhams
5 - 7
V
Stabannon/St Kevins
3 - 5
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Drumm
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Glen Emmets
4 - 10
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 15
6:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Barry Byrne
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Glyde Rangers
9 - 9
V
Newtown Blues
3 - 11
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Tadhg Rooney
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Dreadnots
4 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
3 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Alan Goring
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Naomh Mairtin
1 - 12
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 1
V
St Fechins GAA
8 - 18
11:00am
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Finton Levins
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
0 - 16
V
Cooley Kickhams
2 - 6
11:00am
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Tadhg Rooney
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Stabannon Parnells GFC
8 - 11
V
Clan na nGael
0 - 2
11:00am
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 16
V
St Brides
3 - 11
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
Subsidary League 2019 Group B
Two
Sunday 31st March, 2019
Geraldines
3 - 14
V
St Mochtas
0 - 3
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: James Carroll