Results Last 6 Months

LGFA U16 A C'Ship Group Two 2019
Two
Wednesday 18th September, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 0
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
W/O
6:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: James Carroll
LGFA U16 A C'Ship Group Two 2019
Two
Monday 16th September, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
7 - 16
V
Geraldines
3 - 14
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: Seán Doherty
LGFA U12 Division One Shield 2019
Qtr Final
Monday 16th September, 2019
Mattock Rangers
4 - 7
V
St Patrick's GFC
1 - 7
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Eamon Mc Peake
LGFA U12 Division Two Shield 2019
Qtr Final
Thursday 12th September, 2019
St Josephs
1 - 5
V
Glyde Rangers/Westerns
1 - 6
7:00pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Finton Levins
LGFA U12 Division One Shield 2019
Qtr Final
Thursday 12th September, 2019
Stabannon Parnells GFC
0 - 4
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 15
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: David Loughran
LGFA U12 Division One Shield 2019
Qtr Final
Thursday 12th September, 2019
St. Kevins
1 - 6
V
St Brides
5 - 4
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Kevin Carroll
LGFA U12 Division Two Shield 2019
Qtr Final
Thursday 12th September, 2019
St Nicholas GFC
1 - 4
V
Clan na nGael
5 - 0
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
LGFA U12 Division Two Shield 2019
Qtr Final
Thursday 12th September, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 5
V
Roche Emmets GFC
3 - 6
6:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Eamon Mc Peake
LGFA u12 Division One Semi Finals 2019
Semi Final
Thursday 12th September, 2019
Cooley Kickhams
6 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 3
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Seán Doherty
LGFA u12 Division One Semi Finals 2019
Semi Final
Thursday 12th September, 2019
Geraldines
1 - 9
V
St Fechins GAA
1 - 1
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Tadhg Rooney
LGFA U12 Division Two Semi Finals 2019
Semi Final
Thursday 12th September, 2019
Wolfe Tones Football
3 - 4
V
Kilkerley Emmets
3 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tony Butler
LGFA U12 Division Two Semi Finals 2019
Semi Final
Thursday 12th September, 2019
Geraldines
2 - 4
V
Naomh Fionnbarra
0 - 1
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Drumm
LGFA U12 Division One Shield 2019
Qtr Final AET
Thursday 12th September, 2019
Naomh Mairtin
1 - 4
V
St Mochtas
2 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
LGFA U16 A C'Ship Group One 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
Naomh Mairtin
1 - 7
V
Cooley Kickhams
4 - 11
7:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Alan Goring
LGFA U16 A C'Ship Group One 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
Kilkerley Emmets
5 - 11
V
Stabannon/St Kevins
0 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Finnegan (Snr)
LGFA U16 A C'Ship Group Two 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 4
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
4 - 16
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Eamon Mc Peake
LGFA U16 A C'Ship Group Two 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
Geraldines
10 - 16
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 3
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Liam O'Neill
LGFA U16 B C'Ship Group One 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
St Fechins GAA
8 - 14
V
Glyde Rangers
2 - 12
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tadhg Rooney
LGFA U16 B C'Ship Group Two 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
Dreadnots
0 - 6
V
St Patrick's GFC
2 - 13
6:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Pearse Butler
LGFA U16 B C'Ship Group Two 2019
One
Wednesday 11th September, 2019
Clan na nGael
0 - 6
V
Newtown Blues
6 - 14
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Kevin Carroll
LGFA U14 C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Monday 9th September, 2019
Cooley Kickhams
6 - 8
V
St Fechins GAA
1 - 1
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
LGFA U14 C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Monday 9th September, 2019
St Patrick's GFC
7 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
4 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Kevin Carroll
LGFA U14 B C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Monday 9th September, 2019
St. Kevins
3 - 11
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 1
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tony Butler
LGHFA U14 C C'Ship Semi Final 2019
Semi Final
Monday 9th September, 2019
Roche Emmets GFC
5 - 6
V
Glyde Rangers/Westerns
3 - 4
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: Seán Doherty
LGFA U14 C Shield Semi Finals 2019
Semi Final
Monday 9th September, 2019
Wolfe Tones Football
3 - 3
V
Kilkerley Emmets
8 - 18
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Pearse Butler
LGHFA U14 C C'Ship Semi Final 2019
Semi Finals
Monday 9th September, 2019
St Mochtas/St Brides
3 - 6
V
Mattock Rangers
5 - 9
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Finton Levins
LGFA U14 C Shield Semi Finals 2019
Semi Finals
Monday 9th September, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
W/O
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 0
6:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: TBC
LGFA U14 B C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final AET
Monday 9th September, 2019
Stabannon Parnells GFC
3 - 11
V
Clan na nGael
3 - 12
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Division One Final
Final
Wednesday 4th September, 2019
Geraldines
1 - 7
V
Kilkerley Emmets
1 - 13
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: David Loughran
Under Sixteen Division Two Final 2019
Final
Wednesday 4th September, 2019
Naomh Mairtin
2 - 9
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 10
6:30pm
Venue: Dunleer GAA Grounds
Referee: TBC
Under Fourteen A Championship Group 2 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
St Patrick's GFC
4 - 14
V
Newtown Blues
2 - 7
7:00pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Glen Emmets
2 - 3
V
Clan na nGael
3 - 11
7:00pm
Venue: Cusack Park
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen A Championship Group 1 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Geraldines
2 - 5
V
Cooley Kickhams
2 - 10
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Drumm
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Naomh Mairtin
0 - 0
V
St. Kevins
W/O
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: TBC
Under Fourteen B Championship Group 2 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Geraldines
0 - 0
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
W/O
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Wolfe Tones Football
5 - 4
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
5 - 8
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Barry Byrne
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
St Mochtas/St Brides
3 - 6
V
Glyde Rangers/Westerns
1 - 7
6:30pm
Venue: Knockbridge
Referee: John Murphy
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Kilkerley Emmets
4 - 15
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 4
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
Three
Monday 2nd September, 2019
Mattock Rangers
4 - 12
V
Roche Emmets GFC
6 - 3
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Alan Goring
Hollywood Developments Intermediate C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Sunday 1st September, 2019
Clan na nGael
2 - 8
V
Naomh Fionnbarra
1 - 12
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Finton Levins
Halpenny Travel Senior C'Ship Semi Finals 2019
Swemi Final
Sunday 1st September, 2019
Cooley Kickhams
3 - 7
V
Roche Emmets GFC
1 - 8
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: FINBARR SHANAHAN
Halpenny Travel Senior C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Sunday 1st September, 2019
St. Kevins
1 - 6
V
Geraldines
5 - 14
6:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Paul Burke
Hollywood Developments Intermediate C'Ship Semi Finals 2019
Semi Final
Sunday 1st September, 2019
St Patrick's GFC
0 - 0
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
0 - 0
6:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: John Murphy
Watters Of Collon Junior C'Ship Final 2019
FINAL
Sunday 1st September, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 10
V
Geraldines
1 - 14
11:00am
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen Div One Semi Final REPLAY 2019
Semi Final REPLAY
Friday 30th August, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 12
V
Geraldines
5 - 3
6:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
One
Thursday 29th August, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
0 - 6
V
Glyde Rangers/Westerns
5 - 8
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 29th August, 2019
Cooley Kickhams
4 - 9
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 6
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
Minor Shield Semi Finals 2019
Semi Final
Wednesday 28th August, 2019
St Mochtas/St Brides
7 - 10
V
Stabannon/St Kevins
6 - 9
8:00pm
Venue: Clan na Gael, Dundalk
Referee: David Loughran
Minor Shield Semi Finals 2019
Semi Final
Wednesday 28th August, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
6 - 8
V
St Fechins GAA
1 - 12
6:30pm
Venue: Clan na Gael, Dundalk
Referee: Kevin Carroll
Minor Championship Qtr Finals 2019
Qtr Final 2
Wednesday 28th August, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
4 - 18
V
Clan na nGael
3 - 2
6:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Roche Emmets GFC
5 - 5
V
Kilkerley Emmets
1 - 7
8:15pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: David Loughran
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Naomh Mairtin
2 - 10
V
Glen Emmets
4 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Mattock Rangers
6 - 9
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Desmond Mc Donald
Minor Championship Qtr Finals 2019
Qtr Final 3
Monday 26th August, 2019
Cooley Kickhams
2 - 23
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
5 - 4
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Leo Smyth
Under Fourteen A Championship Group 2 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Newtown Blues
3 - 6
V
St Fechins GAA
3 - 5
7:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen A Championship Group 1 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Cooley Kickhams
3 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 4
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
Two
Monday 26th August, 2019
St. Kevins
1 - 10
V
Clan na nGael
1 - 6
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen B Championship Group 2 2019
Two
Monday 26th August, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
4 - 0
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 11
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Pearse Butler
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
Two
Monday 26th August, 2019
St Mochtas/St Brides
5 - 2
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
3 - 7
6:30pm
Venue: Knockbridge
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
Two
Monday 26th August, 2019
Glyde Rangers/Westerns
4 - 8
V
Wolfe Tones Football
3 - 8
6:30pm
Venue: Reaghstown
Referee: John Murphy
Minor Championship Qtr Finals 2019
Qtr Final 4
Sunday 25th August, 2019
Newtown Blues
6 - 17
V
Kilkerley Emmets
1 - 5
11:30am
Venue: Newtown Blues
Referee: Desmond Mc Donald
Under Fourteen Div One League Semi Finals 2019
Semi Final
Friday 23rd August, 2019
Geraldines
4 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 9
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Two Semi Final
Semi Final
Friday 23rd August, 2019
St. Kevins
5 - 13
V
Clan na nGael
1 - 7
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Paul Burke
Under Fourteen Division Three Semi Final 2019
Semi Final
Friday 23rd August, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 8
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 4
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 7
Thursday 22nd August, 2019
St Fechins GAA
1 - 9
V
St Mochtas
0 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Pearse Butler
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 22nd August, 2019
Stabannon Parnells GFC
4 - 5
V
St Brides
4 - 8
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Gerard Corrigan
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 22nd August, 2019
St Patrick's GFC
0 - 0
V
Hunterstown Rovers GFC
W/O
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 22nd August, 2019
St Fechins GAA
W/O
V
Glen Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 22nd August, 2019
Naomh Mairtin
2 - 3
V
Mattock Rangers
2 - 4
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 13
Thursday 22nd August, 2019
Geraldines
2 - 7
V
St. Kevins
0 - 5
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Brian Brady
Under Fourteen Division Two Semi Final
Semi Final
Thursday 22nd August, 2019
Stabannon Parnells GFC
3 - 5
V
Glen Emmets
4 - 4
7:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: David Loughran
Waters Of Collon Junior C'Ship Semi Final 2019
Semi Final
Wednesday 21st August, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 12
V
Cooley Kickhams
2 - 5
7:30pm
Venue: Clan na Gael, Dundalk
Referee: Paul Drumm
Minor Championship Qtr Finals 2019
Qtr Final 1
Wednesday 21st August, 2019
Geraldines
2 - 13
V
St Patrick's GFC
3 - 7
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Gerard Corrigan
Minor Shield Qtr Finals
Qtr Final 1
Wednesday 21st August, 2019
Stabannon/St Kevins
7 - 13
V
Hunterstown Rovers GFC
3 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: John Murphy
Minor Shield Qtr Finals
Qtr Final 2
Wednesday 21st August, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
1 - 3
V
St Fechins GAA
3 - 10
7:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Pearse Butler
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Tuesday 20th August, 2019
Mattock Rangers
2 - 4
V
Cooley Kickhams
11 - 12
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen A Championship Group 1 2019
One
Monday 19th August, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 11
V
Geraldines
3 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Paul Burke
Under Fourteen A Championship Group 2 2019
One
Monday 19th August, 2019
St Fechins GAA
7 - 4
V
St Patrick's GFC
6 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
One
Monday 19th August, 2019
Glen Emmets
2 - 3
V
St. Kevins
5 - 4
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen B Championship Group 1 2019
One
Monday 19th August, 2019
Clan na nGael
2 - 6
V
Naomh Mairtin
3 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen B Championship Group 2 2019
One
Monday 19th August, 2019
Stabannon Parnells GFC
W/O
V
Geraldines
0 - 0
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: TBC
Under Fourteen C Championship Group 1 2019
One
Monday 19th August, 2019
Wolfe Tones Football
5 - 4
V
St Mochtas/St Brides
6 - 5
7:30pm
Venue: Newtown Blues GAA Club
Referee: Tony Butler
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
One
Monday 19th August, 2019
Kilkerley Emmets
4 - 18
V
Mattock Rangers
5 - 10
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Kevin Carroll
Under Fourteen C Championship Group 2 2019
One
Monday 19th August, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
6 - 7
V
Roche Emmets GFC
13 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Gerard Corrigan
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Monday 19th August, 2019
St Brides
0 - 2
V
Geraldines
2 - 16
6:15pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Seán Doherty
Subsidary League 2019 Group A
One
Sunday 18th August, 2019
St. Kevins
2 - 6
V
Kilkerley Emmets
3 - 10
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Finton Levins
Subsidary League 2019 Group B
One
Sunday 18th August, 2019
St Mochtas
0 - 0
V
Glyde Rangers
W/O
11:00am
Venue: Páirc Mochta
Referee: Paul Drumm
Halpwenny Travel Senior C'Ship Qtr Finals 2019
Qtr Final 4
Friday 16th August, 2019
Cooley Kickhams
3 - 10
V
Stabannon Parnells GFC
0 - 12
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Subsidary League 2019 Group A
Nine
Thursday 15th August, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
6 - 14
V
St Brides
6 - 12
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Thursday 15th August, 2019
St. Kevins
0 - 7
V
Naomh Mairtin
1 - 1
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: James Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Thursday 15th August, 2019
St Mochtas
2 - 4
V
Stabannon Parnells GFC
1 - 1
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Seán Doherty
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Thursday 15th August, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 9
V
St Fechins GAA
1 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Div One 2019
Round 12
Thursday 15th August, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
8 - 9
V
St Patrick's GFC
2 - 1
7:15pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Kevin Carroll
Minor Championship 2019 Group A
Three
Wednesday 14th August, 2019
Clan na nGael
7 - 8
V
St Mochtas/St Brides
6 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Colin Halligan
Minor Championship 2019 Group B
Three
Wednesday 14th August, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
5 - 17
V
Stabannon/St Kevins
1 - 17
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: Tommy Mc Enteggart
Minor Championship 2019 Group C
Three
Wednesday 14th August, 2019
St Patrick's GFC
7 - 11
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Liam O'Neill
Minor Championship 2019 Group B
Three
Wednesday 14th August, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
3 - 12
V
Geraldines
5 - 18
6:15pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Peter Briscoe
Minor Championship 2019 Group C
Three
Monday 12th August, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 12
V
St Fechins GAA
3 - 4
8:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Drumm
Minor Championship 2019 Group B
Two
Monday 12th August, 2019
Geraldines
4 - 15
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
4 - 9
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Three Semi Final 2019
Semi Final
Monday 12th August, 2019
Glyde Rangers/Westerns
6 - 8
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Finton Levins
Minor Championship 2019 Group A
Three
Monday 12th August, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
4 - 8
V
Newtown Blues
10 - 8
7:00pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Paul Burke
Hollywood Developments Hollywood Developments Intermediate C'Ship 2019
Qtr Final 1
Sunday 11th August, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 11
V
Naomh Fionnbarra
3 - 13
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Rory Mc Cullough
Halpwenny Travel Senior C'Ship Qtr Finals 2019
Qtr Final 2
Sunday 11th August, 2019
St Fechins GAA
0 - 8
V
St. Kevins
2 - 4
11:00am
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: FINBARR SHANAHAN
Halpwenny Travel Senior C'Ship Qtr Finals 2019
Qtr Final 3
Sunday 11th August, 2019
Geraldines
4 - 17
V
Newtown Blues
1 - 2
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Hollywood Developments Hollywood Developments Intermediate C'Ship 2019
Qtr Final 2
Friday 9th August, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
2 - 11
V
Dreadnots
2 - 8
8:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
St Patrick's GFC
1 - 10
V
Mattock Rangers
3 - 9
7:30pm
Venue: Ravensdale Community Field
Referee: Colin Halligan
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
St Fechins GAA
4 - 3
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
6 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Naomh Mairtin
0 - 8
V
St Brides
1 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Glen Emmets
0 - 0
V
Hunterstown Rovers GFC
W/O
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Geraldines
2 - 13
V
St Mochtas
2 - 3
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: James Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Cooley Kickhams
7 - 7
V
St. Kevins
1 - 1
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: John Murphy
Under Twelve Division Two 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 2
V
Naomh Fionnbarra
1 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Twelve Division Two 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Glyde Rangers/Westerns
8 - 12
V
Clan na nGael
0 - 0
7:15pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Seán Doherty
Under Twelve Division Two 2019
Round 11
Thursday 8th August, 2019
Newtown Blues
3 - 12
V
St Josephs
0 - 3
7:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Alan Goring
Minor Championship 2019 Group A
Two
Wednesday 7th August, 2019
Clan na nGael
1 - 10
V
Newtown Blues
4 - 16
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Liam O'Neill
Minor Championship 2019 Group B
Two
Wednesday 7th August, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
5 - 12
V
Stabannon/St Kevins
4 - 14
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Alan Goring
Minor Championship 2019 Group C
Two
Wednesday 7th August, 2019
St Fechins GAA
4 - 11
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Declan Dunne
Minor Championship 2019 Group C
Two
Wednesday 7th August, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 6
V
Cooley Kickhams
9 - 11
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Desmond Mc Donald
Minor Championship 2019 Group A
Two
Wednesday 7th August, 2019
St Mochtas/St Brides
5 - 14
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 14
7:00pm
Venue: Knockbridge
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Tuesday 6th August, 2019
Cooley Kickhams
2 - 9
V
St Mochtas
0 - 3
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Twelve Division Two 2019
Round 11
Tuesday 6th August, 2019
St Nicholas GFC
1 - 4
V
Wolfe Tones Football
3 - 4
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Tony Butler
Halpwenny Travel Senior C'Ship Qtr Finals 2019
Qtr Final 1
Sunday 4th August, 2019
Roche Emmets GFC
3 - 15
V
St Mochtas
1 - 5
11:00am
Venue: Páirc de Róiste
Referee: TBC
Minor Championship 2019 Group C
One
Wednesday 31st July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 10
V
Kilkerley Emmets
0 - 7
8:15pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Kevin Carroll
Minor Championship 2019 Group A
One
Wednesday 31st July, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
0 - 7
V
Clan na nGael
3 - 13
7:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Gerard Corrigan
Minor Championship 2019 Group A
One
Wednesday 31st July, 2019
Newtown Blues
3 - 15
V
St Mochtas/St Brides
4 - 9
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Peter Briscoe
Minor Championship 2019 Group B
One
Wednesday 31st July, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
5 - 13
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
2 - 16
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Thomas Mulholland
Minor Championship 2019 Group B
One
Wednesday 31st July, 2019
Stabannon/St Kevins
4 - 10
V
Geraldines
1 - 19
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Minor Championship 2019 Group C
One
Wednesday 31st July, 2019
Cooley Kickhams
3 - 18
V
St Patrick's GFC
1 - 4
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Monday 29th July, 2019
Naomh Mairtin
3 - 3
V
Stabannon Parnells GFC
1 - 11
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
Three
Friday 26th July, 2019
Cooley Kickhams
3 - 5
V
Geraldines
3 - 10
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Drumm
Under Twelve Division Two 2019
Round 11
Thursday 25th July, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 6
V
Roche Emmets GFC
5 - 12
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Division Two 2019
Round 3
Thursday 25th July, 2019
St Josephs
1 - 4
V
Glyde Rangers/Westerns
0 - 9
6:45pm
Venue: Cluskey Park
Referee: TBC
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
Three
Wednesday 24th July, 2019
Dreadnots
3 - 4
V
Clan na nGael
2 - 12
8:00pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Desmond Mc Donald
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
Three
Monday 22nd July, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 3
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 19
8:15pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen League Division One 2019
Fourteen
Monday 22nd July, 2019
Geraldines
8 - 18
V
Newtown Blues
2 - 3
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Fourteen
Monday 22nd July, 2019
St Fechins GAA
1 - 4
V
St Patrick's GFC
10 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen League Division One 2019
Fourteen
Monday 22nd July, 2019
Hunterstown Rovers GFC
5 - 7
V
Cooley Kickhams
0 - 11
7:00pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Tony Butler
Halpenny Travel Halpenny Travel Sen C'Ship Group 1 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
St Brides
0 - 4
V
Geraldines
4 - 14
11:00am
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Desmond Mc Donald
Halpenny Travel Sen C'Ship Group 2 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
Newtown Blues
5 - 5
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 14
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: FINBARR SHANAHAN
Halpenny Travel Halpenny Travel Senior C'Ship Group 3 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
Cooley Kickhams
5 - 12
V
St. Kevins
1 - 9
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Brian Brady
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
V
Kilkerley Emmets
W/O
11:00am
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: TBC
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
Naomh Fionnbarra
1 - 7
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
5 - 9
11:00am
Venue: John Markey Park
Referee: David Loughran
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
Three
Sunday 21st July, 2019
Glyde Rangers
0 - 3
V
St Patrick's GFC
0 - 12
10:45am
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Saturday 20th July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 14
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 5
10:00am
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Stabannon Parnells GFC
0 - 3
V
Geraldines
1 - 10
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
St. Kevins
2 - 5
V
St Patrick's GFC
7 - 11
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
St Mochtas
1 - 8
V
Naomh Mairtin
1 - 1
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Seán Doherty
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
W/O
V
Glen Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
St Brides
0 - 1
V
Cooley Kickhams
5 - 16
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Mattock Rangers
3 - 8
V
St Fechins GAA
5 - 16
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Division Two 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Clan na nGael
2 - 8
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 2
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Colin Halligan
Under Twelve Division Two 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Roche Emmets GFC
1 - 2
V
Kilkerley Emmets
2 - 6
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Division Two 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Naomh Fionnbarra
2 - 6
V
Newtown Blues
0 - 1
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve Division Two 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
Wolfe Tones Football
6 - 6
V
Glyde Rangers/Westerns
3 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Eamon Mc Peake
Under Twelve Division Two 2019
Round 10
Thursday 18th July, 2019
St Josephs
0 - 5
V
Geraldines
1 - 11
6:45pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Gerard Corrigan
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Tuesday 16th July, 2019
Mattock Rangers
3 - 10
V
Hunterstown Rovers GFC
10 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Division Two 2019
Round 8
Tuesday 16th July, 2019
St Nicholas GFC
0 - 10
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 4
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen League Division One 2019
Two
Monday 15th July, 2019
Newtown Blues
3 - 8
V
Cooley Kickhams
3 - 9
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tadhg Rooney
Under Fourteen Division Two 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
St. Kevins
10 - 6
V
Geraldines
4 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Gerard Corrigan
Under Fourteen Division Two 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
Clan na nGael
11 - 11
V
Glen Emmets
2 - 5
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Brian Brady
Under Fourteen Division Two 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
Naomh Mairtin
4 - 5
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Three 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 15
V
Roche Emmets GFC
3 - 2
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Tony Butler
Under Fourteen Division Three 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
Glyde Rangers/Westerns
W/O
V
St Mochtas
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 0
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
W/O
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Fourteen
Monday 15th July, 2019
St Brides
4 - 8
V
Wolfe Tones Football
9 - 9
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Declan Dunne
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Monday 15th July, 2019
St Patrick's GFC
5 - 9
V
St Brides
0 - 0
7:00pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Paul Drumm
U16 Div Two Semi Finals 2019
A
Saturday 13th July, 2019
Naomh Mairtin
1 - 15
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 7
3:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Gerard Corrigan
u16 Div One Semi Finals 2019
B
Saturday 13th July, 2019
Kilkerley Emmets
3 - 13
V
Cooley Kickhams
2 - 2
12:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
St Fechins GAA
1 - 11
V
St. Kevins
1 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Hunterstown Rovers GFC
6 - 5
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
6 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Tony Butler
Under Twelve Div One 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Glen Emmets
0 - 0
V
Mattock Rangers
W/O
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Geraldines
2 - 1
V
Naomh Fionnbarra
4 - 3
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 4
V
Clan na nGael
4 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Division Two 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 2
V
Wolfe Tones Football
6 - 7
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Division Two 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Glyde Rangers/Westerns
5 - 5
V
St Nicholas GFC
2 - 1
7:00pm
Venue:
Referee: Gerard Corrigan
Under Twelve Division Two 2019
Round 9
Thursday 11th July, 2019
Newtown Blues
4 - 7
V
Roche Emmets GFC
4 - 2
7:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen League Division One 2019
Thirteen
Tuesday 9th July, 2019
Newtown Blues
3 - 12
V
St Fechins GAA
1 - 9
7:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tadhg Rooney
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
Two
Monday 8th July, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 0
V
Geraldines
5 - 17
8:00pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen League Division One 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
St Patrick's GFC
W/O
V
Kilkerley Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: TBC
Under Fourteen League Division One 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Cooley Kickhams
5 - 7
V
Geraldines
2 - 5
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen Division Two 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 14
V
Mattock Rangers
1 - 5
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Two 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Geraldines
2 - 3
V
Clan na nGael
13 - 13
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Glyde Rangers/Westerns
0 - 11
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Three 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
St Mochtas
0 - 0
V
Roche Emmets GFC
W/O
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
St Brides
0 - 0
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
W/O
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Wolfe Tones Football
14 - 9
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen Division Two 2019
Thirteen
Monday 8th July, 2019
Glen Emmets
6 - 8
V
Naomh Mairtin
3 - 3
6:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Alan Goring
Halpenny Travel Halpenny Travel Sen C'Ship Group 1 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
Geraldines
2 - 10
V
St Mochtas
2 - 6
11:00am
Venue: Páirc Séamus Mhic hEochaidh, Haggardstown
Referee: Tommy Mc Enteggart
Halpenny Travel Sen C'Ship Group 2 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
Stabannon Parnells GFC
2 - 13
V
St Fechins GAA
4 - 8
11:00am
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Declan Carolan
Halpenny Travel Halpenny Travel Senior C'Ship Group 3 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
2 - 15
V
Cooley Kickhams
0 - 12
11:00am
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Burke
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
Clan na nGael
8 - 11
V
Kilkerley Emmets
4 - 11
11:00am
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: TBC
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
Dreadnots
W/O
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
11:00am
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: TBC
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
Two
Sunday 7th July, 2019
St Patrick's GFC
3 - 20
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
1 - 6
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Liam O'Neill
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
Two
Thursday 4th July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
4 - 6
V
Cooley Kickhams
1 - 4
8:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 7
V
Cooley Kickhams
4 - 18
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
St. Kevins
W/O
V
Glen Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
St Mochtas
2 - 6
V
St Patrick's GFC
0 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
Geraldines
5 - 10
V
Naomh Mairtin
0 - 3
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Division Two 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
Clan na nGael
4 - 4
V
Newtown Blues
5 - 3
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Division Two 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
Naomh Fionnbarra
1 - 8
V
St Josephs
2 - 2
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Div One 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
St Brides
0 - 3
V
St Fechins GAA
3 - 10
7:00pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 8
Thursday 4th July, 2019
Wolfe Tones Football
2 - 8
V
Kilkerley Emmets
0 - 6
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tony Butler
U16 Div Two Semi Finals 2019
B
Wednesday 3rd July, 2019
Hunterstown Rovers GFC
8 - 9
V
Newtown Blues
3 - 8
8:00pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Liam O'Neill
u16 Div One Semi Finals 2019
A
Wednesday 3rd July, 2019
Geraldines
5 - 13
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 12
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
Two
Wednesday 3rd July, 2019
Naomh Fionnbarra
4 - 11
V
Glyde Rangers
1 - 7
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Peter Briscoe
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
One
Tuesday 2nd July, 2019
Kilkerley Emmets
3 - 9
V
Dreadnots
1 - 10
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Tadhg Rooney
Under Fourteen League Division One 2019
Twelve
Tuesday 2nd July, 2019
St Fechins GAA
2 - 2
V
Cooley Kickhams
10 - 13
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Fourteen Division Two 2019
Twelve
Tuesday 2nd July, 2019
Clan na nGael
2 - 8
V
St. Kevins
5 - 8
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: David Loughran
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Tuesday 2nd July, 2019
Naomh Mairtin
0 - 1
V
Cooley Kickhams
0 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Division Two 2019
Round 8
Tuesday 2nd July, 2019
Roche Emmets GFC
0 - 2
V
Geraldines
8 - 9
7:00pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen League Division One 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Geraldines
3 - 11
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 7
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen League Division One 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 7
V
Newtown Blues
5 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Two 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Naomh Mairtin
2 - 8
V
Geraldines
0 - 4
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Paul Burke
Under Fourteen Division Two 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Mattock Rangers
4 - 1
V
Glen Emmets
7 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Kevin Carroll
Under Fourteen Division Three 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Roche Emmets GFC
12 - 4
V
Glyde Rangers/Westerns
6 - 4
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen Division Three 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
W/O
V
St Mochtas
0 - 0
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 0
V
St Brides
W/O
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Twelve
Monday 1st July, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
4 - 8
V
Wolfe Tones Football
2 - 6
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Liam O'Neill
Tom Duffy Trophies Division Three
Seven
Friday 28th June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
2 - 6
V
Cooley Kickhams
6 - 8
8:00pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Paul Burke
Under Twelve Div One 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
St Patrick's GFC
4 - 17
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 7
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
Geraldines
5 - 7
V
Clan na nGael
2 - 2
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Division Two 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 6
V
St Nicholas GFC
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Twelve Division Two 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
W/O
V
Glyde Rangers/Westerns
0 - 0
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Division Two 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
St Josephs
2 - 0
V
Roche Emmets GFC
5 - 3
7:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Finton Levins
Under Twelve Division Two 2019
Round 7
Thursday 27th June, 2019
Newtown Blues
1 - 3
V
Wolfe Tones Football
3 - 2
6:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 7
Tuesday 25th June, 2019
Cooley Kickhams
2 - 3
V
Geraldines
3 - 1
8:15pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: John Murphy
Under Twelve Div One 2019
Round 7
Tuesday 25th June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
4 - 15
V
St. Kevins
3 - 1
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Two 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
St. Kevins
6 - 11
V
Naomh Mairtin
0 - 3
8:00pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen League Division One 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Newtown Blues
3 - 12
V
St Patrick's GFC
1 - 6
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen League Division One 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 6
V
St Fechins GAA
7 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen Division Two 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Glen Emmets
1 - 3
V
Stabannon Parnells GFC
5 - 2
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Tony Butler
Under Fourteen Division Two 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Geraldines
8 - 18
V
Mattock Rangers
4 - 7
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Three 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Glyde Rangers/Westerns
4 - 14
V
Wolfe Tones Football
0 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Three 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 3
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Three 2019
Eleven
Monday 24th June, 2019
Roche Emmets GFC
5 - 5
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 8
6:45pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Kevin Carroll
Halpenny Travel Halpenny Travel Senior C'Ship Group 3 2019
One
Saturday 22nd June, 2019
St. Kevins
3 - 9
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
2 - 13
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Finton Levins
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
One
Saturday 22nd June, 2019
St Patrick's GFC
1 - 14
V
Naomh Fionnbarra
0 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Paul Drumm
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 2 2019
One
Saturday 22nd June, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
3 - 17
V
Glyde Rangers
1 - 11
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Rory Mc Cullough
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
One
Saturday 22nd June, 2019
Cooley Kickhams
2 - 25
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 5
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Watters Of Collon Jun C'Ship 2019
One
Thursday 20th June, 2019
Geraldines
4 - 11
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 6
8:00pm
Venue: Geraldines
Referee: John Murphy
Halpenny Travel Halpenny Travel Sen C'Ship Group 1 2019
One
Thursday 20th June, 2019
St Mochtas
0 - 18
V
St Brides
1 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Declan Carolan
Under Fourteen Division Two 2019
Ten
Thursday 20th June, 2019
Stabannon Parnells GFC
2 - 13
V
Geraldines
0 - 5
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Stabannon Parnells GFC
4 - 2
V
St Fechins GAA
4 - 18
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
St. Kevins
1 - 6
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
6 - 13
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Paul Burke
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
St Mochtas
W/O
V
Glen Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
St Brides
0 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 3
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: James Carroll
Under Twelve Division Two 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Clan na nGael
2 - 8
V
St Josephs
4 - 1
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: David Loughran
Under Twelve Division Two 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Roche Emmets GFC
3 - 2
V
Naomh Fionnbarra
4 - 2
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Geraldines
3 - 7
V
St Patrick's GFC
1 - 0
7:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Barry Byrne
Under Twelve Division Two 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Glyde Rangers/Westerns
0 - 6
V
Kilkerley Emmets
1 - 3
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Division Two 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
Wolfe Tones Football
2 - 6
V
Geraldines
3 - 4
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tony Butler
Under Twelve Division Two 2019
Round 6
Thursday 20th June, 2019
St Nicholas GFC
2 - 4
V
Newtown Blues
1 - 6
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Peter Briscoe
Hollywood Developments Hollywood Developments Inter C'Ship Group 1 2019
One
Wednesday 19th June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 11
V
Clan na nGael
8 - 15
7:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: James Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 7
Tuesday 18th June, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 11
V
Mattock Rangers
3 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Kevin Carroll
Halpenny Travel Sen C'Ship Group 2 2019
One
Monday 17th June, 2019
St Fechins GAA
2 - 7
V
Newtown Blues
0 - 8
8:00pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
St Fechins GAA
2 - 3
V
Geraldines
2 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Fourteen League Division One 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 0
V
Hunterstown Rovers GFC
W/O
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: TBC
Under Fourteen League Division One 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
St Patrick's GFC
3 - 4
V
Cooley Kickhams
5 - 25
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Fourteen Division Two 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Naomh Mairtin
3 - 3
V
Clan na nGael
13 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: TBC
Under Fourteen Division Two 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Mattock Rangers
1 - 6
V
St. Kevins
3 - 20
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Three 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 7
V
Glyde Rangers/Westerns
7 - 13
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
St Brides
0 - 3
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
7 - 8
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Three 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
W/O
V
St Mochtas
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Ten
Monday 17th June, 2019
Wolfe Tones Football
4 - 13
V
Roche Emmets GFC
11 - 2
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Alan Goring
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Monday 17th June, 2019
St Patrick's GFC
2 - 4
V
Naomh Mairtin
3 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 8
V
St Brides
5 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
St Fechins GAA
3 - 5
V
Geraldines
1 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Mattock Rangers
4 - 11
V
St. Kevins
0 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: James Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 5
V
St Mochtas
2 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Declan Dunne
Under Twelve Div One 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Glen Emmets
0 - 0
V
Stabannon Parnells GFC
W/O
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Geraldines
7 - 11
V
St Nicholas GFC
0 - 4
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Brian Brady
Under Twelve Division Two 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Kilkerley Emmets
6 - 7
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Drumm
Under Twelve Division Two 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Naomh Fionnbarra
3 - 5
V
Clan na nGael
1 - 6
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Finton Levins
Under Twelve Division Two 2019
Round 5
Thursday 13th June, 2019
Wolfe Tones Football
6 - 8
V
St Josephs
0 - 3
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Subsidary League 2019 Group A
Nine
Wednesday 12th June, 2019
St Fechins GAA
4 - 10
V
Cooley Kickhams
1 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Division Two 2019
Round 5
Wednesday 12th June, 2019
Newtown Blues
1 - 8
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 2
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Paul Burke
Subsidary League 2019 Group A
Nine
Tuesday 11th June, 2019
Stabannon Parnells GFC
4 - 17
V
St. Kevins
0 - 10
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: TBC
Under Fourteen League Division One 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Cooley Kickhams
8 - 11
V
Newtown Blues
3 - 5
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
7 - 8
V
St Patrick's GFC
5 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: TBC
Under Fourteen League Division One 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Geraldines
3 - 14
V
Kilkerley Emmets
0 - 1
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Burke
Under Fourteen Division Two 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Glen Emmets
4 - 5
V
Geraldines
2 - 6
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: John Murphy
Under Fourteen Division Two 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Clan na nGael
4 - 12
V
Mattock Rangers
1 - 5
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
St Brides
3 - 8
V
Roche Emmets GFC
9 - 9
7:30pm
Venue: Knockbridge
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Three 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
Glyde Rangers/Westerns
3 - 7
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Barry Byrne
Under Fourteen Division Three 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
6 - 11
V
Wolfe Tones Football
0 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Three 2019
Nine
Monday 10th June, 2019
St Mochtas
7 - 7
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
8 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen Division Two 2019
Nine
Thursday 6th June, 2019
St. Kevins
4 - 9
V
Stabannon Parnells GFC
4 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 1
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 7
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: David Loughran
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
St Mochtas
1 - 2
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
St Brides
3 - 0
V
Mattock Rangers
4 - 13
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Naomh Mairtin
0 - 2
V
St Fechins GAA
3 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Geraldines
W/O
V
Glen Emmets
0 - 0
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Cooley Kickhams
5 - 4
V
St Patrick's GFC
1 - 0
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Drumm
Under Twelve Division Two 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Clan na nGael
2 - 2
V
Roche Emmets GFC
5 - 7
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Twelve Division Two 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 5
V
Newtown Blues
2 - 9
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Alan Goring
Under Twelve Division Two 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Wolfe Tones Football
0 - 6
V
Naomh Fionnbarra
0 - 1
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tony Butler
Under Twelve Division Two 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
Glyde Rangers/Westerns
3 - 0
V
Geraldines
3 - 3
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Division Two 2019
Round 4
Thursday 6th June, 2019
St Nicholas GFC
0 - 2
V
St Josephs
1 - 2
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen League Division One 2019
Eight
Tuesday 4th June, 2019
St Patrick's GFC
0 - 2
V
Geraldines
2 - 14
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: James Carroll
Tom Duffy Trophies Division Three
Six
Monday 3rd June, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 11
V
Kilkerley Emmets
4 - 8
7:45pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Desmond Mc Donald
Under Fourteen Division Two 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Glen Emmets
4 - 1
V
St. Kevins
7 - 11
7:45pm
Venue: Cusack Park
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen League Division One 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 4
V
St Fechins GAA
4 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Kevin Carroll
Under Fourteen League Division One 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Hunterstown Rovers GFC
8 - 4
V
Newtown Blues
1 - 12
7:30pm
Venue: Páirc Mac Diarmada
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Two 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Stabannon Parnells GFC
5 - 5
V
Clan na nGael
1 - 2
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Three 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 10
V
Roche Emmets GFC
6 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Paul Burke
Under Fourteen Division Three 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
St Brides
4 - 10
V
Glyde Rangers/Westerns
9 - 4
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Three 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
0 - 1
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
5 - 6
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Paul Drumm
Under Fourteen Division Three 2019
Eight
Monday 3rd June, 2019
Wolfe Tones Football
W/O
V
St Mochtas
0 - 0
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: TBC
Under Fourteen Division Two 2019
Seven
Saturday 1st June, 2019
Geraldines
2 - 14
V
St. Kevins
1 - 0
5:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 1
Saturday 1st June, 2019
St Brides
2 - 1
V
St Mochtas
3 - 11
11:00am
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: TBC
Wee County Trophies Division Two 2019
Six
Friday 31st May, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
W/O
V
Geraldines
0 - 0
8:15pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: TBC
Tom Duffy Trophies Division Three
One
Friday 31st May, 2019
Cooley Kickhams
W/O
V
Newtown Blues
0 - 0
8:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
St. Kevins
4 - 4
V
St Brides
2 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
St Fechins GAA
1 - 1
V
Cooley Kickhams
4 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Mattock Rangers
2 - 3
V
St Mochtas
3 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Barry Byrne
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 4
V
Geraldines
3 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Glen Emmets
0 - 0
V
Naomh Mairtin
W/O
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Geraldines
6 - 5
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 6
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
Under Twelve Division Two 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Newtown Blues
0 - 1
V
Kilkerley Emmets
1 - 9
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve Division Two 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Roche Emmets GFC
1 - 8
V
Wolfe Tones Football
5 - 5
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: David Loughran
Under Twelve Division Two 2019
Round 3
Thursday 30th May, 2019
Naomh Fionnbarra
5 - 8
V
St Nicholas GFC
0 - 3
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Rory Mc Cullough
Under Sixteen Division Two 2019
Seven
Wednesday 29th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
0 - 0
V
Newtown Blues
W/O
8:00pm
Venue: Newtown Blues GAA Club
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Sixteen Div One 2019
Seven
Wednesday 29th May, 2019
St Patrick's GFC
1 - 3
V
Cooley Kickhams
2 - 12
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Paul Burke
Under Sixteen Div One 2019
Seven
Wednesday 29th May, 2019
Stabannon/St Kevins
4 - 9
V
Kilkerley Emmets
2 - 15
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Sixteen Div One 2019
Seven
Wednesday 29th May, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 6
V
Geraldines
2 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: Kevin Carroll
Under Sixteen Division Two 2019
Seven
Wednesday 29th May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
W/O
V
Clan na nGael
0 - 0
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: TBC
Acorn Insurance Division One
One
Tuesday 28th May, 2019
St. Kevins
1 - 9
V
St Brides
10 - 21
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Finton Levins
Under Fourteen League Division One 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Cooley Kickhams
7 - 11
V
Hunterstown Rovers GFC
3 - 3
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Brian Brady
Under Fourteen League Division One 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Newtown Blues
1 - 9
V
Geraldines
3 - 6
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Barry Byrne
Under Fourteen League Division One 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
St Patrick's GFC
5 - 11
V
St Fechins GAA
3 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: John Murphy
Under Fourteen Division Two 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Stabannon Parnells GFC
2 - 5
V
Naomh Mairtin
1 - 5
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen Division Two 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Glen Emmets
4 - 9
V
Clan na nGael
4 - 8
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
4 - 8
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Wolfe Tones Football
8 - 8
V
St Brides
8 - 5
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Three 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Roche Emmets GFC
1 - 4
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
6 - 6
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: David Loughran
Under Sixteen Div One 2019
Seven
Monday 27th May, 2019
Glen Emmets
4 - 23
V
St Brides
4 - 4
6:15pm
Venue: Cusack Park
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Sixteen Division Two 2019
Seven
Sunday 26th May, 2019
Naomh Mairtin
2 - 13
V
St Fechins GAA
2 - 8
5:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Tadhg Rooney
Acorn Insurance Division One
Two
Sunday 26th May, 2019
St Brides
3 - 6
V
St Fechins GAA
1 - 20
12:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Rory Mc Cullough
Tom Duffy Trophies Division Three
One
Sunday 26th May, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 7
V
Kilkerley Emmets
5 - 18
11:00am
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Thomas Mulholland
Wee County Trophies Division Two 2019
Two
Sunday 26th May, 2019
Dreadnots
4 - 10
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
3 - 5
11:00am
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Tommy Mc Enteggart
Wee County Trophies Division Two 2019
Two
Sunday 26th May, 2019
Glyde Rangers
0 - 7
V
St Patrick's GFC
3 - 18
11:00am
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Peter Briscoe
Acorn Insurance Division One
Two
Sunday 26th May, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 7
V
Cooley Kickhams
2 - 7
11:00am
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Jim Shannon
Acorn Insurance Division One
Two
Sunday 26th May, 2019
St Mochtas
4 - 20
V
St. Kevins
1 - 6
11:00am
Venue: Páirc Mochta
Referee: Paul Burke
Wee County Trophies Division Two 2019
Two
Sunday 26th May, 2019
Naomh Fionnbarra
6 - 11
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
1 - 9
10:30am
Venue: John Markey Park
Referee: Tadhg Rooney
Tom Duffy Trophies Division Three
One
Friday 24th May, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
2 - 7
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
7 - 8
7:45pm
Venue: Cusack Park
Referee: TBC
Wee County Trophies Division Two 2019
One
Friday 24th May, 2019
Geraldines
0 - 4
V
Naomh Fionnbarra
6 - 12
7:30pm
Venue: The Grove Field
Referee: Declan Carolan
Under Twelve Div One 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Stabannon Parnells GFC
2 - 3
V
Mattock Rangers
1 - 8
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: TBC
Under Twelve Div One 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
St Patrick's GFC
0 - 2
V
St Fechins GAA
1 - 3
7:30pm
Venue: Ravensdale Community Field
Referee: Paul Drumm
Under Twelve Div One 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Naomh Mairtin
1 - 5
V
Hunterstown Rovers GFC
5 - 6
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Div One 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Geraldines
0 - 6
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 3
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Brian Brady
Under Twelve Division Two 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 5
V
St Josephs
3 - 1
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Tony Butler
Under Twelve Division Two 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Wolfe Tones Football
2 - 8
V
Clan na nGael
2 - 2
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Twelve Division Two 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Glyde Rangers/Westerns
3 - 8
V
Naomh Fionnbarra
2 - 5
7:15pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Division Two 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 5
V
Geraldines
5 - 4
7:15pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: John Murphy
Under Twelve Division Two 2019
Round 2
Thursday 23rd May, 2019
St Nicholas GFC
2 - 5
V
Roche Emmets GFC
1 - 4
7:00pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Peter Briscoe
Under Sixteen Div One 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Stabannon/St Kevins
2 - 13
V
Geraldines
2 - 10
8:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: James Carroll
Under Sixteen Division Two 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Newtown Blues
3 - 8
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
4 - 10
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tony Butler
Under Sixteen Div One 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Cooley Kickhams
3 - 22
V
St Brides
2 - 0
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Sixteen Div One 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
St Patrick's GFC
4 - 11
V
Glen Emmets
3 - 10
7:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: John Murphy
Under Sixteen Div One 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 21
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
1 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Thomas Mulholland
Under Sixteen Division Two 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Dreadnots
3 - 10
V
St Fechins GAA
8 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Division Two 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Glyde Rangers
3 - 8
V
Naomh Mairtin
7 - 18
7:30pm
Venue: Reaghstown
Referee: Declan Dunne
Under Sixteen Division Two 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
W/O
V
Clan na nGael
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: TBC
Under Fourteen Division Two 2019
Six
Wednesday 22nd May, 2019
Clan na nGael
2 - 8
V
Geraldines
5 - 8
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: David Loughran
Under Twelve Div One 2019
Round 2
Wednesday 22nd May, 2019
St Mochtas
6 - 9
V
St. Kevins
1 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Paul Burke
Acorn Insurance Division One
One
Tuesday 21st May, 2019
Cooley Kickhams
10 - 10
V
Newtown Blues
2 - 4
8:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: John Murphy
Acorn Insurance Division One
One
Tuesday 21st May, 2019
Geraldines
4 - 13
V
St Mochtas
0 - 2
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Colin Halligan
Acorn Insurance Division One
One
Tuesday 21st May, 2019
St Fechins GAA
5 - 11
V
Stabannon Parnells GFC
0 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Fourteen League Division One 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Kilkerley Emmets
3 - 7
V
St Patrick's GFC
8 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Six
Monday 20th May, 2019
St Fechins GAA
0 - 3
V
Newtown Blues
5 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen League Division One 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Geraldines
1 - 7
V
Cooley Kickhams
1 - 2
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Two 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Mattock Rangers
2 - 5
V
Stabannon Parnells GFC
4 - 11
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Two 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Naomh Mairtin
6 - 7
V
Glen Emmets
3 - 5
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Alan Goring
Under Fourteen Division Three 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Roche Emmets GFC
7 - 9
V
St Mochtas
2 - 0
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen Division Three 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
7 - 8
V
St Brides
2 - 6
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen Division Three 2019
Six
Monday 20th May, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
5 - 12
V
Wolfe Tones Football
6 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Barry Byrne
Under Fourteen Division Three 2019
Six
Monday 20th May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 13
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 2
7:00pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Wee County Trophies Division Two 2019
Five
Sunday 19th May, 2019
St Patrick's GFC
4 - 13
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
2 - 8
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Colin Halligan
Wee County Trophies Division Two 2019
Five
Sunday 19th May, 2019
Dreadnots
2 - 4
V
Clan na nGael
5 - 9
11:00am
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Paul Burke
Wee County Trophies Division Two 2019
Five
Sunday 19th May, 2019
Naomh Fionnbarra
2 - 16
V
Glyde Rangers
0 - 7
11:00am
Venue: John Markey Park
Referee: David Loughran
Acorn Insurance Division One
Five
Sunday 19th May, 2019
St Brides
1 - 8
V
Stabannon Parnells GFC
1 - 20
11:00am
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: TBC
Acorn Insurance Division One
Five
Sunday 19th May, 2019
Cooley Kickhams
1 - 6
V
Geraldines
6 - 17
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Acorn Insurance Division One
Five
Sunday 19th May, 2019
St. Kevins
4 - 4
V
St Fechins GAA
2 - 18
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tommy Mc Enteggart
Acorn Insurance Division One
Five
Sunday 19th May, 2019
Newtown Blues
4 - 6
V
St Mochtas
4 - 13
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: Rory Mc Cullough
Tom Duffy Trophies Division Three
Five
Friday 17th May, 2019
Newtown Blues
1 - 2
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
5 - 22
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Desmond Mc Donald
Tom Duffy Trophies Division Three
Five
Friday 17th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 11
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
2 - 14
7:45pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Peter Briscoe
Wee County Trophies Division Two 2019
Five
Friday 17th May, 2019
Geraldines
1 - 12
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
5 - 13
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Tommy Mc Enteggart
Tom Duffy Trophies Division Three
Five
Friday 17th May, 2019
Cooley Kickhams
2 - 14
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Div One 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
St. Kevins
4 - 6
V
Stabannon Parnells GFC
4 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Finton Levins
Under Twelve Div One 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 17
V
Naomh Mairtin
1 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Paul Burke
Under Twelve Div One 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Mattock Rangers
1 - 6
V
Geraldines
4 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: James Carroll
Under Twelve Div One 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 5
V
Cooley Kickhams
5 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve Division Two 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Clan na nGael
5 - 7
V
St Nicholas GFC
0 - 1
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Drumm
Under Twelve Division Two 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Geraldines
3 - 2
V
Newtown Blues
0 - 4
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve Division Two 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Roche Emmets GFC
2 - 2
V
Glyde Rangers/Westerns
1 - 5
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve Division Two 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
Naomh Fionnbarra
1 - 3
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 2
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve Division Two 2019
Round 1
Thursday 16th May, 2019
St Josephs
0 - 1
V
Kilkerley Emmets
2 - 6
7:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Thomas Mulholland
Under Sixteen Div One 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
St Brides
2 - 1
V
St Patrick's GFC
5 - 21
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: John Murphy
Under Sixteen Div One 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
Glen Emmets
0 - 0
V
Cooley Kickhams
0 - 0
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Tony Butler
Under Sixteen Division Two 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
St Fechins GAA
7 - 8
V
Glyde Rangers
6 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tadhg Rooney
Under Sixteen Division Two 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
Naomh Mairtin
2 - 14
V
Dreadnots
2 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: James Carroll
Under Sixteen Division Two 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
Clan na nGael
2 - 3
V
Newtown Blues
6 - 14
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: David Loughran
Under Sixteen Division Two 2019
Five
Wednesday 15th May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
5 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Sixteen Div One 2019
Five
Tuesday 14th May, 2019
Geraldines
4 - 5
V
Kilkerley Emmets
1 - 11
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Declan Dunne
Wee County Trophies Division Two 2019
Four
Tuesday 14th May, 2019
Naomh Fionnbarra
3 - 6
V
St Patrick's GFC
0 - 12
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Peter Briscoe
Wee County Trophies Division Two 2019
Four
Tuesday 14th May, 2019
Clan na nGael
5 - 6
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
3 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Liam O'Neill
Wee County Trophies Division Two 2019
Four
Tuesday 14th May, 2019
Glyde Rangers
2 - 11
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
3 - 9
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Carolan
Acorn Insurance Division One
Four
Tuesday 14th May, 2019
St Brides
2 - 9
V
Cooley Kickhams
2 - 8
7:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Brian Brady
Acorn Insurance Division One
Four
Tuesday 14th May, 2019
St Mochtas
1 - 7
V
St Fechins GAA
0 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Tommy Mc Enteggart
Acorn Insurance Division One
Four
Tuesday 14th May, 2019
Newtown Blues
4 - 13
V
St. Kevins
1 - 9
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: James Carroll
Acorn Insurance Division One
Four
Tuesday 14th May, 2019
Stabannon Parnells GFC
3 - 8
V
Geraldines
4 - 10
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Two 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Glen Emmets
7 - 7
V
Mattock Rangers
4 - 4
7:45pm
Venue: Cusack Park
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
10 - 18
V
Stabannon/St Kevins
2 - 8
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: TBC
Under Fourteen League Division One 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
8 - 9
V
Geraldines
3 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen League Division One 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Cooley Kickhams
3 - 9
V
St Fechins GAA
1 - 4
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen League Division One 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Newtown Blues
6 - 20
V
Kilkerley Emmets
0 - 3
7:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Paul Burke
Under Fourteen Division Two 2019
Five
Monday 13th May, 2019
St. Kevins
6 - 14
V
Clan na nGael
1 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Thomas Mulholland
Under Fourteen Division Two 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Geraldines
7 - 9
V
Naomh Mairtin
7 - 9
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Three 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Glyde Rangers/Westerns
6 - 9
V
Roche Emmets GFC
4 - 12
7:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Carolan
Under Fourteen Division Three 2019
Five
Monday 13th May, 2019
St Mochtas
0 - 2
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
9 - 5
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Three 2019
Five
Monday 13th May, 2019
Wolfe Tones Football
2 - 5
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
5 - 9
7:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Three 2019
Five
Monday 13th May, 2019
St Brides
0 - 0
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
W/O
12:00pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Thomas Mulholland
Subsidary League 2019 Group A
Eight
Sunday 12th May, 2019
Clan na nGael
0 - 0
V
St Fechins GAA
W/O
11:00am
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: James Carroll
Subsidary League 2019 Group A
Eight
Sunday 12th May, 2019
St. Kevins
0 - 0
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
W/O
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Desmond Mc Donald
Subsidary League 2019 Group A
Eight
Sunday 12th May, 2019
St Brides
7 - 17
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 3
11:00am
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group A
Eight
Friday 10th May, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 12
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve North 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 6
V
St Patrick's GFC
5 - 3
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Clan na nGael
3 - 2
V
Glyde Rangers/Westerns
5 - 3
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve North 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Geraldines
7 - 0
V
St Josephs
4 - 1
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
St. Kevins
3 - 4
V
Mattock Rangers
4 - 7
7:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Naomh Mairtin
0 - 8
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 6
7:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Alan Goring
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Naomh Fionnbarra
3 - 4
V
Newtown Blues
2 - 3
7:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
St Fechins GAA
6 - 7
V
Glen Emmets
1 - 2
7:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 6
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 5
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Finton Levins
Under Twelve South 2019
Six
Thursday 9th May, 2019
St Nicholas GFC
0 - 1
V
Wolfe Tones Football
0 - 10
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Tadhg Rooney
Under Fourteen Division Two 2019
Three
Thursday 9th May, 2019
Geraldines
0 - 0
V
Stabannon Parnells GFC
W/O
6:30pm
Venue: Gerladines
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve North 2019
Six
Wednesday 8th May, 2019
St Brides
3 - 1
V
St Mochtas
5 - 11
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Thomas Mulholland
Tom Duffy Trophies Division Three
Three
Tuesday 7th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 2
V
Kilkerley Emmets
6 - 24
7:45pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve North 2019
Six
Tuesday 7th May, 2019
Geraldines
2 - 7
V
Roche Emmets GFC
0 - 2
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Thomas Mulholland
FEILE B SEMI FINALS KILKERLEY
A
Monday 6th May, 2019
St. Kevins
5 - 7
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
1 - 1
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
FEILE SEMI FINALS COOLEY
B
Monday 6th May, 2019
Cooley Kickhams
2 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 4
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Brian Brady
FEILE B SEMI FINALS KILKERLEY
B
Monday 6th May, 2019
Naomh Mairtin
1 - 4
V
Clan na nGael
3 - 3
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Declan Dunne
FEILE GROUP A COOLEY 2019
THREE
Sunday 5th May, 2019
St Patrick's GFC
3 - 1
V
Newtown Blues
2 - 3
2:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
THREE
Sunday 5th May, 2019
Geraldines
1 - 7
V
St Fechins GAA
2 - 2
2:30pm
Venue: Geraldines
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
TWO
Sunday 5th May, 2019
St Fechins GAA
0 - 2
V
Newtown Blues
1 - 3
1:45pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
THREE
Sunday 5th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
2 - 4
V
Cooley Kickhams
2 - 6
1:45pm
Venue: Páirc Baile Fiach
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
TWO
Sunday 5th May, 2019
Geraldines
4 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
3 - 7
1:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
ONE
Sunday 5th May, 2019
St Patrick's GFC
0 - 2
V
St Fechins GAA
0 - 4
12:15pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
ONE
Sunday 5th May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
4 - 8
V
Newtown Blues
0 - 2
12:15pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
TWO
Sunday 5th May, 2019
St Patrick's GFC
0 - 0
V
Cooley Kickhams
2 - 10
12:15pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE B KILKERLEY 2019
THREE
Sunday 5th May, 2019
St Brides
1 - 0
V
St. Kevins
3 - 14
12:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: TBC
FEILE GROUP A COOLEY 2019
ONE
Sunday 5th May, 2019
Cooley Kickhams
1 - 2
V
Geraldines
2 - 5
11:30am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: TBC
FEILE B NAOMH MAIRTIN 2019
THREE
Sunday 5th May, 2019
Naomh Mairtin
3 - 8
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 6
11:30am
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: TBC
FEILE B KILKERLEY 2019
TWO
Sunday 5th May, 2019
St Brides
1 - 1
V
Clan na nGael
6 - 6
11:15am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: TBC
Wee County Trophies Division Two 2019
Three
Sunday 5th May, 2019
St Patrick's GFC
2 - 14
V
Clan na nGael
7 - 10
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Colin Halligan
Wee County Trophies Division Two 2019
Three
Sunday 5th May, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
1 - 6
V
Naomh Fionnbarra
0 - 10
11:00am
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Alan Goring
Acorn Insurance Division One
Three
Sunday 5th May, 2019
Cooley Kickhams
1 - 11
V
St Mochtas
3 - 9
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Acorn Insurance Division One
Three
Sunday 5th May, 2019
St Fechins GAA
2 - 12
V
Newtown Blues
0 - 3
11:00am
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Paul Burke
Acorn Insurance Division One
Three
Sunday 5th May, 2019
St. Kevins
0 - 4
V
Stabannon Parnells GFC
7 - 13
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: James Carroll
Acorn Insurance Division One
Three
Sunday 5th May, 2019
Geraldines
6 - 10
V
St Brides
1 - 9
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: Tadhg Rooney
FEILE B NAOMH MAIRTIN 2019
TWO
Sunday 5th May, 2019
Naomh Mairtin
5 - 6
V
Wolfe Tones Football
0 - 0
10:45am
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: TBC
FEILE B KILKERLEY 2019
One
Sunday 5th May, 2019
Clan na nGael
1 - 1
V
St. Kevins
2 - 7
10:30am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: TBC
FEILE B NAOMH MAIRTIN 2019
ONE
Sunday 5th May, 2019
Wolfe Tones Football
0 - 0
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 2
10:00am
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: TBC
Under Sixteen Div One 2019
Two
Saturday 4th May, 2019
Stabannon/St Kevins
10 - 12
V
St Brides
1 - 0
11:00am
Venue: Stabannon Parnells
Referee: James Carroll
Wee County Trophies Division Two 2019
Three
Friday 3rd May, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
2 - 13
V
Dreadnots
1 - 4
8:00pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Declan Carolan
Wee County Trophies Division Two 2019
Three
Friday 3rd May, 2019
Geraldines
1 - 17
V
Glyde Rangers
0 - 1
7:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Thomas Mulholland
Tom Duffy Trophies Division Three
Three
Friday 3rd May, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
6 - 10
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
0 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Finton Levins
Tom Duffy Trophies Division Three
Three
Friday 3rd May, 2019
Cooley Kickhams
4 - 10
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 4
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve North 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
St Josephs
0 - 1
V
Clan na nGael
3 - 7
7:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve North 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
St Mochtas
0 - 3
V
Geraldines
2 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: James Carroll
Under Twelve North 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Roche Emmets GFC
0 - 3
V
Kilkerley Emmets
0 - 7
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Drumm
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 0
V
St Fechins GAA
4 - 6
7:30pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Barry Byrne
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Glen Emmets
8 - 9
V
St Nicholas GFC
0 - 1
7:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
2 - 9
V
St. Kevins
5 - 6
7:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Finton Levins
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
6 - 8
V
Stabannon Parnells GFC
1 - 4
7:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Wolfe Tones Football
1 - 8
V
Naomh Fionnbarra
1 - 5
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Eamon Mc Peake
Under Twelve South 2019
Five
Thursday 2nd May, 2019
Newtown Blues
2 - 2
V
Naomh Mairtin
2 - 9
6:45pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Sixteen Div One 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Stabannon/St Kevins
6 - 14
V
St Patrick's GFC
6 - 11
8:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Sixteen Division Two 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Newtown Blues
4 - 14
V
Dreadnots
7 - 2
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tony Butler
Under Sixteen Div One 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
W/O
V
St Brides
0 - 0
7:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Sixteen Div One 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Kilkerley Emmets
3 - 11
V
Cooley Kickhams
0 - 4
7:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Sixteen Division Two 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
6 - 3
V
St Fechins GAA
1 - 8
7:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Eamon Mc Peake
Under Sixteen Division Two 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Clan na nGael
2 - 1
V
Naomh Mairtin
3 - 14
7:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Brian Brady
Under Twelve North 2019
Five
Wednesday 1st May, 2019
Glyde Rangers/Westerns
0 - 6
V
St Brides
3 - 2
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Dunne
Under Sixteen Division Two 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Hunterstown Rovers GFC
7 - 12
V
Glyde Rangers
6 - 3
7:00pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Four
Wednesday 1st May, 2019
Geraldines
5 - 16
V
Glen Emmets
4 - 14
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Colin Halligan
Under Twelve North 2019
Five
Tuesday 30th April, 2019
Cooley Kickhams
4 - 7
V
Geraldines
0 - 3
7:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen League Division One 2019
Four
Monday 29th April, 2019
St Patrick's GFC
8 - 7
V
Newtown Blues
1 - 8
7:00pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 0
V
Cooley Kickhams
3 - 16
7:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Fourteen Division Two 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
3 - 3
V
Glen Emmets
2 - 6
7:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Two 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Mattock Rangers
9 - 5
V
Geraldines
7 - 9
7:00pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Two 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Naomh Mairtin
1 - 5
V
St. Kevins
4 - 7
7:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Alan Goring
Under Fourteen Division Three 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Wolfe Tones Football
6 - 3
V
Glyde Rangers/Westerns
9 - 10
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
1 - 3
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
7 - 4
7:00pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen Division Three 2019
Four
Monday 29th April, 2019
St Brides
4 - 6
V
St Mochtas
1 - 5
7:00pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Three 2019
Four
Monday 29th April, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 10
V
Roche Emmets GFC
2 - 2
7:00pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Paul Burke
Under Fourteen League Division One 2019
Four
Monday 29th April, 2019
St Fechins GAA
1 - 2
V
Hunterstown Rovers GFC
8 - 13
6:45pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Barry Byrne
Subsidary League 2019 Group A
Seven
Sunday 28th April, 2019
Cooley Kickhams
4 - 9
V
Clan na nGael
1 - 5
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Declan Carolan
Subsidary League 2019 Group A
Seven
Sunday 28th April, 2019
St Fechins GAA
0 - 12
V
St Brides
4 - 7
11:00am
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Paul Burke
Subsidary League 2019 Group A
Seven
Sunday 28th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
V
St. Kevins
W/O
11:00am
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: TBC
Subsidary League 2019 Group A
Seven
Sunday 28th April, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
1 - 13
V
Kilkerley Emmets
0 - 11
11:00am
Venue: Na Piarsaigh
Referee: James Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Seven
Sunday 28th April, 2019
St Patrick's GFC
0 - 1
V
Geraldines
3 - 15
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Ultan Mc Elroy
Subsidary League 2019 Group B
Seven
Sunday 28th April, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
W/O
V
Dreadnots
0 - 0
11:00am
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
Subsidary League 2019 Group B
Seven
Sunday 28th April, 2019
St Mochtas
0 - 10
V
Naomh Fionnbarra
6 - 7
11:00am
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Seven
Sunday 28th April, 2019
Glyde Rangers
2 - 8
V
Newtown Blues
6 - 13
11:00am
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Dunne
Under Twelve North 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
St Patrick's GFC
5 - 6
V
Roche Emmets GFC
3 - 5
7:00pm
Venue: Ravensdale Community Field
Referee: Brian Brady
Under Twelve North 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Kilkerley Emmets
0 - 4
V
St Mochtas
4 - 4
7:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Geraldines
3 - 4
V
Glyde Rangers/Westerns
0 - 1
7:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve North 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
St Brides
1 - 5
V
St Josephs
1 - 3
7:00pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Paul Drumm
Under Twelve North 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Clan na nGael
3 - 9
V
Cooley Kickhams
6 - 8
7:00pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Mattock Rangers
4 - 13
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
0 - 4
7:00pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
St. Kevins
4 - 9
V
Newtown Blues
3 - 6
7:00pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Naomh Mairtin
4 - 5
V
Wolfe Tones Football
1 - 8
7:00pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
Naomh Fionnbarra
3 - 7
V
Glen Emmets
2 - 11
7:00pm
Venue: John Markey Park
Referee: Rory Mc Cullough
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
St Nicholas GFC
0 - 1
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 2
7:00pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Finton Levins
Under Twelve South 2019
Four
Thursday 25th April, 2019
St Fechins GAA
4 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
0 - 4
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Fourteen League Division One 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
10 - 14
V
Kilkerley Emmets
2 - 6
7:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Two 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Clan na nGael
6 - 6
V
Naomh Mairtin
1 - 8
7:00pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Two 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
St. Kevins
6 - 14
V
Mattock Rangers
2 - 8
7:00pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Three 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Glyde Rangers/Westerns
8 - 17
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
4 - 6
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Jim Shannon
Under Fourteen Division Three 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
5 - 3
V
St Brides
3 - 1
7:00pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Tony Butler
Under Fourteen Division Three 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
St Mochtas
0 - 3
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
9 - 5
7:00pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Colin Halligan
Under Fourteen League Division One 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Geraldines
5 - 14
V
St Fechins GAA
2 - 3
5:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Paul Drumm
Under Fourteen League Division One 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Cooley Kickhams
3 - 10
V
St Patrick's GFC
5 - 5
5:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: John Murphy
Under Fourteen Division Three 2019
Three
Monday 22nd April, 2019
Roche Emmets GFC
6 - 4
V
Wolfe Tones Football
0 - 3
5:00pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Declan Carolan
Subsidary League 2019 Group A
Six
Sunday 21st April, 2019
St Brides
6 - 16
V
Cooley Kickhams
3 - 7
11:00am
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group B
Six
Sunday 21st April, 2019
St Patrick's GFC
0 - 0
V
Newtown Blues
W/O
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: TBC
Subsidary League 2019 Group B
Six
Sunday 21st April, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
0 - 11
V
St Mochtas
5 - 12
11:00am
Venue: Cusack Park
Referee: Peter Briscoe
Subsidary League 2019 Group A
Six
Friday 19th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
0 - 13
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
6 - 19
7:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tadhg Rooney
Subsidary League 2019 Group A
Six
Friday 19th April, 2019
Kilkerley Emmets
4 - 24
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 11
7:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Declan Carolan
Subsidary League 2019 Group B
Six
Thursday 18th April, 2019
Geraldines
4 - 19
V
Glyde Rangers
0 - 1
8:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Colin Halligan
Subsidary League 2019 Group A
Five
Thursday 18th April, 2019
Cooley Kickhams
1 - 4
V
St. Kevins
2 - 15
7:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Cooley Kickhams
9 - 7
V
St Brides
4 - 0
7:00pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Seán Doherty
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Geraldines
3 - 10
V
Clan na nGael
1 - 4
7:00pm
Venue: Geraldines
Referee: Brian Brady
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Glyde Rangers/Westerns
3 - 6
V
Kilkerley Emmets
1 - 2
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Declan Dunne
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
St Mochtas
3 - 7
V
St Patrick's GFC
3 - 1
7:00pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 1
V
St Fechins GAA
4 - 13
7:00pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
11 - 9
V
St Nicholas GFC
0 - 3
7:00pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 1
V
Naomh Fionnbarra
4 - 5
7:00pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Glen Emmets
3 - 9
V
Naomh Mairtin
6 - 4
7:00pm
Venue: Cusack Park
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Wolfe Tones Football
0 - 6
V
St. Kevins
1 - 6
7:00pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Twelve South 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
Newtown Blues
1 - 5
V
Mattock Rangers
9 - 7
7:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Tony Butler
Under Twelve North 2019
Three
Thursday 18th April, 2019
St Josephs
0 - 7
V
Geraldines
4 - 8
6:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 5
V
Cooley Kickhams
2 - 14
7:00pm
Venue: Páirc Naomh Bríd, Dowdallshill
Referee: James Carroll
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
3 - 6
V
St Fechins GAA
5 - 6
7:00pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Geraldines
7 - 9
V
St Patrick's GFC
2 - 4
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Under Sixteen Div One 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Kilkerley Emmets
5 - 10
V
Glen Emmets
4 - 6
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: David Loughran
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Clan na nGael
2 - 12
V
Glyde Rangers
4 - 12
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Seán Doherty
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
7 - 12
V
Dreadnots
1 - 2
6:30pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Eamon Mc Peake
Under Sixteen Division Two 2019
Two
Wednesday 17th April, 2019
Newtown Blues
3 - 9
V
Naomh Mairtin
3 - 17
6:30pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen League Division One 2019
Two
Monday 15th April, 2019
St Patrick's GFC
3 - 1
V
Hunterstown Rovers GFC
5 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen League Division One 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 1
V
Geraldines
2 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Kevin Carroll
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Geraldines
1 - 9
V
Glen Emmets
7 - 8
6:30pm
Venue: Gerladines
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
0 - 3
V
St. Kevins
5 - 8
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen Division Two 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Mattock Rangers
2 - 7
V
Clan na nGael
13 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: TBC
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Roche Emmets GFC
3 - 12
V
St Brides
9 - 8
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
2 - 5
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 0
6:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Wolfe Tones Football
1 - 9
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
3 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Alan Goring
Under Fourteen Division Three 2019
Two
Monday 15th April, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 6
V
St Mochtas
2 - 2
6:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group A
Five
Sunday 14th April, 2019
Clan na nGael
3 - 3
V
St Brides
7 - 12
11:00am
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
Naomh Fionnbarra
7 - 11
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
1 - 3
11:00am
Venue: John Markey Park
Referee: Paul Drumm
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
St Mochtas
1 - 19
V
Dreadnots
2 - 4
11:00am
Venue: Páirc Mochta
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Five
Sunday 14th April, 2019
Newtown Blues
1 - 4
V
Geraldines
2 - 14
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Tom Duffy Trophies Division Three
Two
Friday 12th April, 2019
Newtown Blues
2 - 11
V
Hunterstown Rovers GFC
1 - 4
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Eamon Mc Peake
Subsidary League 2019 Group A
Five
Friday 12th April, 2019
St Fechins GAA
4 - 10
V
Kilkerley Emmets
1 - 4
8:00pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Desmond Mc Donald
Subsidary League 2019 Group B
Five
Friday 12th April, 2019
Glyde Rangers
5 - 6
V
St Patrick's GFC
3 - 13
7:00pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Brian Brady
Subsidary League 2019 Group A
Five
Friday 12th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 0
V
Stabannon Parnells GFC
W/O
6:45pm
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: TBC
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Roche Emmets GFC
0 - 4
V
St Mochtas
0 - 9
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: David Loughran
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Patrick's GFC
5 - 5
V
Glyde Rangers/Westerns
2 - 5
6:30pm
Venue: Ravensdale Community Field
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Kilkerley Emmets
1 - 9
V
St Josephs
2 - 1
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Paul Drumm
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Geraldines
3 - 6
V
Cooley Kickhams
2 - 5
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Seán Doherty
Under Twelve North 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Brides
2 - 3
V
Geraldines
2 - 3
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Ardee St. Mary's G.F.C.
3 - 21
V
Newtown Blues
1 - 1
6:30pm
Venue: Páirc Mhuire, Ardee
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Mattock Rangers
4 - 5
V
Wolfe Tones Football
1 - 3
6:30pm
Venue: Páirc Máiteoige
Referee: Finton Levins
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St. Kevins
9 - 10
V
Glen Emmets
2 - 13
6:30pm
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Naomh Mairtin
2 - 7
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 2
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
Naomh Fionnbarra
0 - 7
V
Hunterstown Rovers GFC
6 - 7
6:30pm
Venue: John Markey Park
Referee: Liam O'Neill
Under Twelve South 2019
Two
Thursday 11th April, 2019
St Nicholas GFC
1 - 2
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 13
6:30pm
Venue: Jimmy Pentony Park
Referee: Tony Butler
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Brides
0 - 1
V
Kilkerley Emmets
6 - 25
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Tadhg Rooney
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Cooley Kickhams
0 - 7
V
Geraldines
1 - 7
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: David Loughran
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Patrick's GFC
1 - 14
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
7 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Ultan Mc Elroy
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
St Fechins GAA
2 - 9
V
Newtown Blues
4 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Barry Byrne
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Dreadnots
2 - 7
V
Clan na nGael
2 - 5
6:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Liam O'Neill
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Naomh Mairtin
1 - 9
V
Hunterstown Rovers GFC
2 - 13
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Peter Briscoe
Under Sixteen Division Two 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Glyde Rangers
1 - 9
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
6 - 15
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Colin Halligan
Under Sixteen Div One 2019
Three
Wednesday 10th April, 2019
Glen Emmets
4 - 17
V
Stabannon/St Kevins
4 - 7
6:00pm
Venue: Cusack Park
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve North 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Josephs
0 - 4
V
St Patrick's GFC
10 - 9
6:30pm
Venue: Cluskey Park
Referee: Paul Burke
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Fechins GAA
5 - 10
V
Kilkerley Emmets
2 - 8
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Eamon Mc Peake
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
Geraldines
3 - 6
V
St Patrick's GFC
5 - 6
6:30pm
Venue: Geraldines
Referee: Liam O'Neill
Under Fourteen League Division One 2019
One
Monday 8th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
6 - 8
V
Newtown Blues
4 - 14
6:30pm
Venue: Newtown Blues GAA Club
Referee: Peter Briscoe
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
Naomh Mairtin
8 - 16
V
Mattock Rangers
3 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Declan Dunne
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
Clan na nGael
6 - 10
V
Stabannon Parnells GFC
2 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: Seán Doherty
Under Fourteen Division Two 2019
One
Monday 8th April, 2019
St. Kevins
3 - 4
V
Glen Emmets
2 - 9
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
Roche Emmets GFC
4 - 7
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
14 - 7
6:30pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Drumm
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
Glyde Rangers/Westerns
4 - 11
V
St Brides
4 - 5
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Finton Levins
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
4 - 3
V
Naomh Fionnbarra/Dreadnots
1 - 6
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Under Fourteen Division Three 2019
One
Monday 8th April, 2019
St Mochtas
2 - 4
V
Wolfe Tones Football
5 - 14
6:30pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Thomas Mulholland
Under Sixteen Division Two 2019
One
Sunday 7th April, 2019
St Fechins GAA
4 - 7
V
Clan na nGael
1 - 6
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Paul Burke
Subsidary League 2019 Group A
Four
Sunday 7th April, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 8
V
Cooley Kickhams
3 - 4
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Barry Byrne
Subsidary League 2019 Group A
Four
Sunday 7th April, 2019
St. Kevins
3 - 20
V
Clan na nGael
8 - 3
11:00am
Venue: Páirc Chaoimhín Naofa
Referee: Tadhg Rooney
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Glyde Rangers
3 - 6
V
Naomh Fionnbarra
5 - 14
11:00am
Venue: Reaghstown
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Geraldines
2 - 15
V
Dreadnots
0 - 2
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
Newtown Blues
3 - 5
V
St Mochtas
1 - 6
11:00am
Venue: Newtown Blues
Referee: Tommy Mc Enteggart
Subsidary League 2019 Group B
Four
Sunday 7th April, 2019
St Patrick's GFC
2 - 10
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
5 - 10
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: John Murphy
Subsidary League 2019 Group A
Four
Friday 5th April, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
10 - 13
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
1 - 3
8:00pm
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Paul Finnegan (Snr)
Subsidary League 2019 Group A
Four
Friday 5th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
1 - 2
V
St Fechins GAA
5 - 7
8:00pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tommy Mc Enteggart
Under Twelve North 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Clan na nGael
0 - 2
V
St Brides
7 - 4
6:30pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: John Murphy
Under Twelve North 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Cooley Kickhams
5 - 4
V
Kilkerley Emmets
1 - 1
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Colin Halligan
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
St Fechins GAA
9 - 10
V
St Nicholas GFC
1 - 0
6:30pm
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Tony Butler
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Stabannon Parnells GFC
5 - 5
V
Naomh Fionnbarra
2 - 4
6:30pm
Venue: Stabannon Parnells
Referee: Tadhg Rooney
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Hunterstown Rovers GFC
1 - 3
V
Naomh Mairtin
0 - 2
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin                
Referee: Kevin Carroll
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 1
V
St. Kevins
6 - 9
6:30pm
Venue: Gaelic Grounds, Drogheda
Referee: Alan Goring
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Glen Emmets
5 - 3
V
Mattock Rangers
4 - 2
6:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Thomas Mulholland
Under Twelve South 2019
One
Thursday 4th April, 2019
Wolfe Tones Football
1 - 5
V
Ardee St. Mary's G.F.C.
10 - 1
6:30pm
Venue: Pairc Bhoilfe Toin
Referee: Desmond Mc Donald
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
St Patrick's GFC
0 - 4
V
Kilkerley Emmets
7 - 7
6:30pm
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
St Brides
2 - 2
V
Geraldines
6 - 22
6:30pm
Venue: Páirc an Chuinnigh
Referee: Finton Levins
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Cooley Kickhams
5 - 7
V
Stabannon/St Kevins
3 - 5
6:30pm
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Drumm
Under Sixteen Div One 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Glen Emmets
4 - 10
V
Dowdallshill/Roche Emmetts
3 - 15
6:30pm
Venue: Cusack Park
Referee: Barry Byrne
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Glyde Rangers
9 - 9
V
Newtown Blues
3 - 11
6:30pm
Venue: Páirc Uí Taibh
Referee: Tadhg Rooney
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Dreadnots
4 - 3
V
Hunterstown Rovers GFC
3 - 9
6:30pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Alan Goring
Under Sixteen Division Two 2019
One
Wednesday 3rd April, 2019
Naomh Mairtin
1 - 12
V
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
2 - 5
6:30pm
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Liam O'Neill
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
ORaghallaighs/Oliver Plunketts
0 - 1
V
St Fechins GAA
8 - 18
11:00am
Venue: Páirc Oilibhéar Pluincéad
Referee: Finton Levins
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
0 - 16
V
Cooley Kickhams
2 - 6
11:00am
Venue: Páirc de Róiste
Referee: Tadhg Rooney
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Stabannon Parnells GFC
8 - 11
V
Clan na nGael
0 - 2
11:00am
Venue: Stabannon Parnells
Referee: John Murphy
Subsidary League 2019 Group A
Two
Sunday 31st March, 2019
Kilkerley Emmets
2 - 16
V
St Brides
3 - 11
11:00am
Venue: Páirc Chill Choirle
Referee: Colin Halligan
Subsidary League 2019 Group B
Two
Sunday 31st March, 2019
Geraldines
3 - 14
V
St Mochtas
0 - 3
11:00am
Venue: Geraldines
Referee: James Carroll
Subsidary League 2019 Group A
Three
Sunday 24th March, 2019
Clan na nGael
0 - 5
V
Kilkerley Emmets
2 - 3
4:00pm
Venue: Pairc Clan na Gael
Referee: John Murphy
Subsidary League 2019 Group A
Three
Sunday 24th March, 2019
Cooley Kickhams
3 - 2
V
Stabannon Parnells GFC
5 - 17
11:00am
Venue: Fr McEvoy Park
Referee: Paul Drumm
Subsidary League 2019 Group A
Three
Sunday 24th March, 2019
St Fechins GAA
3 - 11
V
Roche Emmetts/Na Piarsaigh
1 - 5
11:00am
Venue: Páirc Naomh Feichin
Referee: Alan Goring
Subsidary League 2019 Group B
Three
Sunday 24th March, 2019
Naomh Fionnbarra
1 - 11
V
Geraldines
2 - 10
11:00am
Venue: John Markey Park
Referee: Declan Dunne
Subsidary League 2019 Group B
Three
Sunday 24th March, 2019
Dreadnots
0 - 2
V
Newtown Blues
2 - 6
11:00am
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: TBC
Subsidary League 2019 Group B
Three
Sunday 24th March, 2019
Naomh/Martin/Glen Emmetts
3 - 13
V
Glyde Rangers
1 - 12
11:00am
Venue: Pairc Naomh Mairtin
Referee: Rory Mc Cullough
Subsidary League 2019 Group B
Three
Saturday 23rd March, 2019
St Mochtas
3 - 6
V
St Patrick's GFC
3 - 12
5:00pm
Venue: Páirc Mochta
Referee: Thomas Mulholland
Subsidary League 2019 Group B
Two
Sunday 17th March, 2019
St Patrick's GFC
5 - 9
V
Naomh Fionnbarra
4 - 1
11:00am
Venue: Páirc Eamoin
Referee: Kevin Carroll
Subsidary League 2019 Group B
Two
Friday 15th March, 2019
Glyde Rangers
3 - 7
V
Dreadnots
5 - 7
7:45pm
Venue: Páirc Dreadnots
Referee: Peter Briscoe
Subsidary League 2019 Group B
Two
Thursday 14th March, 2019
Newtown Blues
2 - 16
V
Naomh/Martin/Glen Emmetts
0 - 5
8:00pm
Venue: Newtown Blues
Referee: Peter Briscoe